Wycieczka dydaktyczna Szynaka Meble

Wycieczka dydaktyczna Szynaka Meble

 

     W dniu 9 maja 2017 roku uczniowie z klasy pierwszej patronackiej i grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik technologii drewna, stolarz i technik architektury krajobrazu wyjechała na wycieczkę dydaktyczną na zaproszenie Firmy Szynaka Meble z siedzibą w Lubawie. W programie wycieczki zaplanowano zapoznanie się z technologią produkcji mebli z drewna i tworzyw płytowych w dwóch zakładach produkcyjnych znajdujących się w Lubawie.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Mortęgi, gdzie podziwialiśmy efekty pracy wielu specjalistów od rewitalizacji. Na terenie pięknego obiektu pałacowego znajdują się budynki mieszczące min. hotel, kaplicę, bawialnię, spichlerz, powozownię, ujeżdżalnię, a także mini zoo. W trakcie prac jest jeszcze park, który w przyszłości będzie kolejnym atrakcyjnym miejscem kompleksu pałacowego. Dużą atrakcją wizyty w mini zoo było spotkanie ze zwierzętami różnych ras, wśród których  były emu, kozy, owce, bażanty, lamy, kucyki. A konie, stojące w boksach stajni, wystawiały głowy tylko czekając na głaskanie.  W przerwie zwiedzania uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni na ciepły posiłek w pięknej sali restauracyjnej ponieważ pogoda- temperatura w tym dniu raczej nas nie rozpieszczała. Po obejrzeniu prezentacji dotyczącej firmy i wysłuchaniu informacji na temat planów związanych z  tworzeniem parku jeszcze czekał na nas słodki poczęstunek. Czas szybko minął i z żalem opuściliśmy tak piękne miejsce. W trakcie spotkania zostały omówione propozycje dotyczące realizacji kolejnych punktów porozumienia patronackiego. 

      Bardzo dziękujemy Prezesom Firmy Szynaka Meble, dzięki którym możliwe było zorganizowanie wycieczki oraz pracownikom, którzy towarzyszyli nam podczas zwiedzania zakładów i pobytu w pałacu.


Więcej zdjęć w GALERII 

Współpracują ze szkołą

Back to top