WYCIECZKA DYDAKTYCZNA do CENTRUM SZKOLENIOWEGO BLUM POLSKA...

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA
do CENTRUM SZKOLENIOWEGO BLUM POLSKA Sp.z o.o.
w JASINIE koło POZNANIA
 

     Wczesnym rankiem 27 kwietnia 2017 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do Jasina, w którym mieści się siedziba firmy Blum Polska.

Wizytę w firmie rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią zakładu i wyrobami produkowanymi w firmie. Obejrzeliśmy prezentację z ostatnich targów meblowych w Mediolanie, w której zwracano szczególną uwagę na najnowsze trendy w projektowaniu i wzornictwie mebli. Po krótkiej przerwie kawowej udaliśmy się na zwiedzenie zakładu. Zobaczyliśmy jak są montowane elementy zawiasów rozsyłane następnie w różne zakątki świata, obejrzeliśmy nowoczesne magazyny i sposób komputerowego składowania różnych okuć w wielopiętrowych powierzchniach magazynowych.

 Po tej części wycieczki zostaliśmy zaproszeni na smaczny obiad.

Kolejnym punktem programu była wizyta w salonie wystawienniczym,
w którym prezentowane są różne rozwiązania systemowe w nowoczesnych szufladach i w systemach podnośników do frontów w szafkach górnych, a także ciekawe rozwiązania ułatwiające użytkowanie i pozwalające na utrzymanie porządku np. w szufladach. W ostatniej części naszej wizyty zaplanowano dla nas spotkanie z „kuchnią na kółkach”. Dowiedzieliśmy się, że w firmie Blum można umówić się na spotkanie z pracownikami w celu sprawdzenia czy zaprojektowana kuchnia będzie spełniała wymagania funkcjonalności, jak optymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową, jakie są najczęściej popełniane błędy projektowe oraz w jaki sposób należy dobierać wymiary mebli - zwłaszcza wysokości płyt roboczych. Informacje, które na ten temat usłyszeliśmy były poparte praktycznym pokazem. Można było przestawiać szafki w różny sposób i zobaczyć, który wariant jest najbardziej funkcjonalny co ma ogromne znaczenie zwłaszcza przy projektowaniu małych kuchni.

Na zakończenie  wizyty w zakładzie udaliśmy się jeszcze do sali ćwiczeniowej, w której prowadzone są szkolenia z montażu zawiasów, podnośników
i systemów do szuflad. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali certyfikaty potwierdzające przeszkolenie produktowe firmy Blum.

 

 

  Bardzo dziękujemy pracownikom Firmy Blum za przygotowanie naszej wycieczki, poświęcony nam czas i mnóstwo przekazanych ciekawych informacji technicznych i praktycznych.


 

więcej zdjęć w GALERII

Współpracują ze szkołą

Back to top