Uczniowie ZSB w Zakładzie Inżynierii Materiałów i Procesów ...

Uczniowie ZSB w Zakładzie Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych
na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

W dniu 19 kwietnia 2017r uczniowie klasy 2b/d wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych
na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Wykład oraz zajęcia
w laboratorium poprowadził  dr hab. inż. Marek Ciak, prof. UWM.

 Grupa miała przyjemność wysłuchać prelekcji na temat betonu w sposób bardzo dostępny, bo jak to mówi sam prowadzący cyt.: „O betonie można mówić długo, krótko, nudno lub dowcipnie”. Rozszerzyli swoją wiedzę, poznali wiele ciekawostek i nowoczesnych zastosować a także doświadczyli bliskiego podobieństwa betonu i człowieka. Podczas zajęć laboratoryjnych mieli możliwość sprawdzenia wytrzymałości betonowych próbek wcześniej wykonanych własnoręcznie w szkole oraz próbek o bardzo wysokiej wytrzymałości.

Za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, za udostępnienie laboratorium oraz  za niesamowitą atmosferę zajęć serdecznie dziękujemy.

Uczniowie kasy 2 b/d wraz z wychowawcą


 


 

Współpracują ze szkołą

Back to top