Wycieczka edukacyjna uczniów ZSB do Xella Polska Sp. z o.o.

Wycieczka edukacyjna uczniów ZSB
do Xella Polska Sp. z o.o.

 

 

 

 

W dniu 2 czerwca 2015r. uczniowie klas I b i I b/m  w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, podczas której mieli możliwość zwiedzić zakład produkcyjny Xella Polska Sp. z o.o., w Iławie. Zakład zajmuje się produkcją bloczków wapienno-piaskowych – Silka.

Uczniowie poznali cały proces wytwarzania bloczków silikatowych, począwszy od wydobycia surowca i składowania składników, przez dokładne ich dozowanie i mieszanie, a następnie formowanie bloczków aż do procesu autoklawizacji i pakowania gotowych wyrobów. Uczniowie zapoznali się także ze specyfiką działania tak dużego zakładu. Mieli możliwość przyglądania się pracy na różnych stanowiskach.
 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top