Konkurs Prozawodowy „Dobry Zawód Twoją Szansą” VI edycja za nami!

Konkurs Prozawodowy
„Dobry Zawód Twoją Szansą”
VI edycja za nami!
 

20 marca 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie odbyła się VI edycja Konkursu Prozawodowego „ Dobry Zawód Twoją Szansą”.

W tegorocznym konkursie po raz pierwszy poza gimnazjalistami uczestniczyli w nim również uczniowie ósmych klas szkół podstawowych. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział jedenaście 2- osobowych drużyn. Wszyscy uczestnicy zmagali się z sześcioma konkurencjami, przygotowanymi przez nauczycieli i uczniów ZSB z zakresu architektury krajobrazu, budownictwa, geodezji, przedmiotów sanitarnych, drzewnych oraz matematycznych – „Młody Biznesman”.

 

Konkurs skierowany do uczniów – przyszłych kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych - pomógł im zorientować się, jakie umiejętności posiadają i na co powinni zwrócić uwagę, wybierając szkołę. Sama forma konkursu, bazująca na umiejętnościach praktycznych, zdobyła duże uznanie zarówno wśród uczestników, jak i doradców zawodowych.

W rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie, wygrywając główną nagrodę. II miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie, a III miejsce drużynie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy, podziękowania i drobne upominki.


 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top