Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny 2019 ”

Międzynarodowy Konkurs
 „ Kangur Matematyczny  2019 ”

 

W dniu 21.03.2019 o godzinie 9:00 w   naszej szkole odbył  się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny  2019"w której udział brali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie.

Dwudziestu  uczniów Technikum Nr 4 przystąpiło do rozwiązania testu konkursowego  zawierającego po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.    Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. 

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał  układankę przestrzenną  w postaci

kuli-breloczka.

Współpracują ze szkołą

Back to top