KONKURS ,, MATEMATYKA WOKÓŁ NAS” 2019

 KONKURS ,, MATEMATYKA WOKÓŁ NAS” 

 

           29  marca  2019r odbył  się  drużynowy  konkurs  matematyczny   dla klas pierwszych  „Matematyka wokół nas”. Konkurs poprowadzili z profesjonalnym zaangażowaniem uczniowie klasy 3gd . Celem konkursu jest nie tylko pokazanie  korelacji matematyki z innymi przedmiotami ale również  dobra zabawa .

         Konkurs składa się z dwóch części: w pierwszej części biorą udział wszystkie drużyny; do drugiej czyli finału przechodzą dwie drużyny z największą liczbą punktów.  Każda  grupa otrzymuje    rebusy ,  hasła ,tangramy i zagadki logiczne do rozwiązania.

 

       W zabawie konkursowej wzięły udział cztery zespoły  2- osobowe  z klas

1a  ,1g/m, 1b1, 1b2. Do finału zakwalifikowały się zespoły z  1a  i  1b2

Po pełnej emocji rywalizacji zwycięstwo wywalczyła drużyna z klasy 1a :

Maria Roćko i Julia Szwark.    

 Gratulujemy.


 

Współpracują ze szkołą

Back to top