Korzystamy z zajęć na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

Korzystamy z zajęć na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

 6 czerwca 2018 uczniowie klasy 3gd i 3bd (drogowcy) uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych  o tematyce geograficznej na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, które odbyły się w ramach programu Szkoła Partnerska na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa,  w Katedrze Agroekosystemów.

Interesujące zajęcia „Rolnictwo ekologiczne – fakty i mity” i "Organizmy inwazyjne" prowadził dr hab. Arkadiusz Stępień.

Uczniowie byli aktywizowani  podczas zajęć  i wyrażali swoje opinie na temat tzw. zdrowej żywności, potrzebach konsumentów  i dostępności produktów ekologicznych.

 Podczas zajęć  naświetlona została problematyka organizmów inwazyjnych, zarówno zwierząt i roślin, które zadomowiły się w naszym środowisku przyrodniczym i są zagrożeniem dla  rodzimej fauny i flory.

 

Współpracują ze szkołą

Back to top