Ostatnie aktualności ze szkoły!  

 

 

Zwycięstwo w szkolnych rozgrywkach o Mistrzostwo Olsztyna w unihokeju

Zwycięstwo w szkolnych rozgrywkach o Mistrzostwo Olsztyna w unihokeju.

 

W hali sportowej Urania 15.01.2018 został rozegrany mecz unihokeja dziewcząt  w ramach szkolnych rozgrywek o Mistrzostwo Olsztyna. Nasza reprezentacja pokonała 2:1 Zespół Szkół Ekonomiczno - Handlowych i i przeszła do następnego etapu rozgrywek. Zdobywczynią dwóch bramek dla naszego zespołu była Klaudia Rogalska z klasy I a. Gratulacje. 

 

 


NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS

NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS

08 stycznia w sali 207 w ZSB odbyło się  NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS. Swoją obecnością zaszczyciła Dyrekcja ZSB w Olsztynie. Uroczystość została poświęcona podsumowaniu i  zwieńczeniu wspólnej pracy wolontariuszy w 2017 roku.

Szkolne Koło Caritas z dnia na dzień powiększa liczbę osób zaangażowanych w szlachetny i wyjątkowy akt pomocy najbardziej potrzebującym. Zebrane pieniądze podczas kwest zostały przekazane Hospicjum Caritas w Olsztynie. Dzięki współpracy  uczniów i nauczycieli ZSB zrefundowano zakup profesjonalnego sprzętu medycznego.

Czytaj więcej...

Przygotowania do studniówki

Przygotowania do studniówki

Zgodnie z tradycją organizowania niezapomnianego balu jakim jest studniówka, odbyły się zajęcia warsztatowe przygotowujące maturzystów do tej imprezy.

W dniu 3 stycznia 2018 roku dziewczęta z klas 4a, 4g/m i 4b uczestniczyły w pokazie makijażu, który zorganizowano w studium policealnym im. prof. Zbigniewa Religi.

 4 stycznia 2018 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy "VIDO", którzy zaprezentowali najnowsze trendy w męskich strojach galowych. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Modelowy garnitur i dodatki zaprezentował Nasz absolwent Patryk Wołodkiewicz. Spotkania mają na celu pomoc tegorocznym maturzystom w przygotowaniu do studniówki.

Czytaj więcej...

Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku

Lekcja wychowania fizycznego

na lodowisku 

 

W środę wybraliśmy się na lodowisko przy hali „Urania”. Okazało się, że tego dnia było uroczyste otwarcie lodowiska. Oprócz nas była ekipa telewizji Olsztyn. Mimo woli na krótką chwilę staliśmy się „gwiazdami telewizyjnymi”. Kilkoro z nas udzieliło wywiadów na temat spędzania czasu na lodowisku. Nasi koledzy z klasy Tomek Purzycki i Wiktor Hoffer fotografowali nasze zmagania z łyżwami i lodowiskiem. Mimo kilku upadków było to udane wyjście i czekamy na następne lekcje wychowania fizycznego na lodowisku.

Czytaj więcej...

Konkurs ,,Matematyka Wokół Nas” 2017

Konkurs ,,Matematyka Wokół Nas”

                 Od 1 grudnia 2017r do 15 grudnia 2017r odbył  się plastyczny konkurs matematyczny: ,, Matematyka Wokół Nas” dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie wykonali  prace w formacie   A4  techniką dowolną ( liczył  się pomysł i wykonanie )  . Za najlepsze prace  uczniowie otrzymają  nagrody rzeczowe oraz ocenę z matematyki.

 

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności

Zbiórka żywności

W dniach 8-9 grudnia 2017 r. nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wieli udział w akcji zbiórki żywności w sieciach sklepów Biedronka i Lidl. Szkolne Koło Caritas ZSB w Olsztynie zebrane artykuły spożywcze przekazało Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej Caritas w Olsztynie  oraz 42 osobom związanym z ZSB w postaci Siatek Miłosierdzia. Wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w tę szlachetną akcję bardzo dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...

Jasełka w Zespole Szkół Budowlanych

Jasełka
w Zespole Szkół Budowlanych

W ZSB w Olsztynie powróciła tradycja JASEŁEK Bożonarodzeniowych.  W przedstawienie Narodzenia Pańskiego było zaangażowanych osiemnaścioro uczniów z klas  1a/m, 1b/g, 2gd, 3a1, 4g/m. Uroczystości rozpoczęła się recytacją wiersza Karola Wojtyły ,,Pieśń poranna'', którą w mistrzowski sposób zaprezentował uczeń klasy IV g/m Mateusza Kania. Laureat tegorocznego Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego w Lidzbarku Warmińskim. Szczególe podziękowania za nieocenioną pomoc w przygotowaniu rekwizytów składamy pani Beacie ze szkolnej biblioteki.

 

Czytaj więcej...

„CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”

„CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”

14 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III gd uczestniczyli w wykładach i warsztatach przygotowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w ramach programu „CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”. Wykłady dotyczyły etyki komunikacji, historii dyplomacji, wpływu mediów na politykę, źródeł przysięgi wojskowej, filozoficznej koncepcji szczęścia oraz koligacji rodzinnych w XIX-wiecznej Europie. Dowiedzieliśmy się także, jak spodnie „zbudowały” Amerykę oraz w jaki sposób dziecko uczy się języka.

Czytaj więcej...

ZŁOTY CERTYFIKAT DLA GEOOGRODU

ZŁOTY CERTYFIKAT  DLA GEOOGRODU

1 grudnia 2017 w  Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyła się  uroczystość podsumowująca  II edycję konkurs CERTYFIKAT SZKOLNEGO OGRODU DYDAKTYCZNEGO.

Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, który przy realizacji Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego korzysta z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Czytaj więcej...

Spektakl teatralny – nagrodą dla najlepszych uczniów

Spektakl teatralny – nagrodą dla najlepszych uczniów

 

Najlepsi uczniowie naszej szkoły, którzy wyróżnili się w ubiegłym roku osiągnięciami w nauce i pracą na rzecz szkoły zostali nagrodzeni. 14 grudnia młodzież uczestniczyła w spektaklu teatralnym „Noc Helvera” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Czytaj więcej...

Wigilia Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Zespole Szkół Budowlanych.

Wigilia Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
w Zespole Szkół Budowlanych.
 

W dniu 5 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych odbyła się wigilia Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Swoją obecnością zaszczycił nas abp. senior Edmund Piszcz.

W spotkaniu brali udział kombatanci z całego województwa warmińsko-mazurskiego. 

Świąteczną atmosferę i nastój zapewniły uczennice klasy I a, które śpiewały kolędy.

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top