100 lat Niepodległej

 100 lat Niepodległej

            9 listopada 2018 r. podczas akademii szkolnej uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Odśpiewanie hymnu o symbolicznej godzinie 11.11, recytacja fragmentów dzieł polskiej literatury, odsłuchanie "Mazurka Dąbrowskiego" ze starej pozytywki czy fragmentu Poloneza As-dur op. 53 Fryderyka Szopena oraz krótki występ grającej na skrzypcach Kamili i śpiew Magdy i Wiktorii, którym z  gitarą towarzyszyła Madzia stworzyły podniosły klimat naszego świętowania.

 

             Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas reprezentanci żołnierzy Armii Krajowej oraz emerytowani nauczyciele i dyrektorzy ZSB. Jesteśmy przekonani, że kilka słów nt. współczesnego wymiaru patriotyzmu, jakie mogliśmy usłyszeć od naszych gości       w końcowej części spotkania, staną się dla nas ważnym drogowskazem.

 

 

 

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top