Tworzymy ekologiczną ścieżkę sensoryczną

Tworzymy  ekologiczną ścieżkę sensoryczną

W ramach realizacji projektu „Geoogród przy ZSB w Olsztynie” tworzymy nową ścieżkę sensoryczną, wykorzystujemy  materiały  naturalne  organiczne przyniesione przez uczniów i pracowników szkoły.  Do akcji zbierania materiału na ścieżkę sensoryczną przyłączyło się wielu chętnych, zebraliśmy: szyszki sosnowe, szyszki świerkowe, szyszki modrzewiowe, orzeszki bukowe, korę o różnej frakcji, zrębki, drewniane, pelet - trociny, mech, słomę, trzcinę, gałązki brzozowe, krążki  z drewna, a nawet podkłady kolejowe.

 

Bazując na zebranym materiale, zaprojektowano ścieżkę sensoryczną, prace są w trakcie realizacji, ale zostało już jej niewiele.

To już druga ścieżka sensoryczna w  szkolnym ogrodzie. W  minionym roku szkolnym została zaprojektowana i wykonana ścieżka sensoryczna z materiału skalnego, nawiązująca
do historii tworzenia dróg. Wykorzystano glinę, piasek, żwir, kamień polny, kamień łupany, łupki i inne materiały.

 

Podczas realizacji projektu ”Geoogród przy ZSB” korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. 


 

Współpracują ze szkołą

Back to top